Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

OBRZEŻE - Plastikowe czy betonowe?

2020-01-06
OBRZEŻE - Plastikowe czy betonowe?

Każda osoba planująca prace wokół swojego domu staje przed trudnym pytaniem: jakie obrzeża wybrać – plastikowe czy betonowe? Indywidualne preferencje estetyczne są tu oczywiście kluczowym wyznacznikiem, ale pozostaje również kwestia praktyczna, która podsuwa nam kolejne dylematy, takie jak: Czy obrzeże ogrodowe odpowiednio będzie stabilizowało kostkę? Czy nada się również do trawników i kamieni? Jak wygląda ich układanie?

Estetyka i wygląd obrzeży ogrodowych

Tradycyjne obrzeża betonowe nie zawsze pasują do koncepcji naszego wymarzonego ogrodu ze smukłymi liniami. Obrzeże plastikowe świetnie sprawdzi się przy dyskretnym odgradzaniu powierzchni wszelkiego rodzaju, takich jak: kostka brukowa, kamień, żwir, kora, czy też trawnik. Poradzi sobie również wspaniale z łukami, przy których w przypadku obrzeża betonowego, czy też krawężnika trzeba się już sporo napracować.

Obrzeże plastikowe

Obrzeża plastikowe do kostki brukowej

Obrzeża ogrodowe plastikowe są wykonane z tworzywa sztucznego, pozwalającego na prawie nieograniczone kształtowanie granic pomiędzy obszarami wykonanymi z różnej nawierzchni. W sposób trwały będzie stabilizowało nawet kostkę brukową. pod warunkiem wykonania odpowiedniej podbudowy oraz zastosowania dedykowanych kotew do mocowania obrzeży ogrodowych dobranych w zależności od potrzeb. Jeśli zamierzamy je zastosować do podjazdów oraz ruchu kołowego, należy zamocować obrzeża na betonowym fundamencie, aby odpowiednio spełniały swoją funkcję oporowania kostki.

Obrzeża z tworzywa sztucznego z łatwością sprostają każdym łukom. Niektóre modele obrzeży są naprawdę elastyczne i pojedynczy element można wygiąć nawet w okrąg.

Obrzeża ogrodowe z tworzywa sztucznego na nierównym terenie

Obrzeża trawnikowe plastikowe doskonale nadają się do ograniczania ścieżek rowerowych, chodników wysypanych żwirem, ścieżek wykonanych z kamieni czy też rabat kwiatowych wysypanych korą.

Obrzeża betonowe

Podsumowanie

Wybór opornika zawsze budzi nasze wątpliwości. Jak widać obrzeża z tworzywa równie dobrze nadają się do oporowania, jak ich betonowe odpowiedniki. Jedynym ograniczeniem jest więc nasza wyobraźnia, lub wyobraźnia naszego projektanta.

W naszej firmie można zakupić zarówno elementy plastikowe, jak i betonowe. Sklep internetowy alejka24.pl oferuje szeroką gamę obrzeży z tworzywa, zaś sklep stacjonarny – wszelkiego rodzaju elementy betonowe produkowane przez lidera na rynku – firmę Polbruk. Serdecznie zapraszamy!

Jeśli jeszcze pojawi się jakiś dylemat, serdecznie zapraszamy do sekcji kontakt, gdzie osobiście odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania :)


Zapraszamy również do zajrzenia do innych naszych wpisów o podobnej tematyce:

OBRZEŻE PLASTIKOWE - Jak wybrać?

OBRZEŻE PLASTIKOWE - Jaka wysokość?

OBRZEŻA PLASTIKOWE - Jak układać?

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 163 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Polecam jakość zamówionych produktów, sposób realizacji zamówienia bardzo dobry. Jak zawsze
2024-05-20
zamówienie przyszło bardzo szybko, towar starannie zapakowany i zabezpieczony prawidłowo. Kurier bardzo miły
pixelpixelpixel