Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kratka trawnikowa wytrzymała

( ilość produktów: 33 )

Dostępne w ofercie sklepu Alejka24 kratki trawnikowe to ciekawa propozycja wykończenia nawierzchni. Ich zastosowanie pozwala ustabilizować użytkowane podłoże na tyle skutecznie, że umożliwia zastąpienie naturalną zieloną trawą lub żwirem popularnego betonu czy kostki brukowej. Dostępne w tej kategorii produkty to wytwarzane z dobrej jakości materiałów kratki elastyczne, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością i nie ulegają uszkodzeniom pod wpływem dużego nacisku.

Kratka trawnikowa na parking samochodowy i ścieżki ogrodowe

Te cechy sprawiają, że doskonale nadają się do przygotowania miejsca przeznaczonego na parking dla samochodów osobowych i ciężarowych czy ogrodowych ścieżek. Ponadto, tego rodzaju kratka trawnikowa bywa wykorzystywana przy tworzeniu wybiegów dla zwierząt, obiektów sportowych, a także jako warstwa wierzchnia na taras. Oferowane w sklepie Alejka24 kratki trawnikowe są proste w montażu i można je dowolnie przycinać, aby uzyskać planowany kształt podjazdu czy tarasu. Natomiast same trawniki z kratek są łatwe w pielęgnacji, gdyż umożliwiają lepsze ukorzenienie trawy oraz prawidłowy obieg wody.

Prosta w montażu kratka trawnikowa z możliwością przycięcia obok takich produktów jak obrzeża ogrodowe stanowi podstawowe wyposażenie każdego ogrodu czy podjazdu.

Montaż kratki trawnikowej

Nowoczesna kratka do trawy sprawdza się doskonale na trawnikach, parkingach, podjazdach, skarpach czy wokół różnego rodzaju zbiorników wodnych. Od przeznaczenia zależny jest wybrany wariant. Tego typu dodatki wyróżniają się wytrzymałością i odpornością na obciążenia. Kratki trawnikowe mają zaczepy, które pozwalają łączyć je w jedną stabilną całość. Ich ułożenie wymaga podbudowy, która musi być dostosowana do powierzchni. Kratka parkingowa wymaga dwóch warstw podkładu, na które składają się tłuczeń o granulacji do 31,5 mm oraz geowłóknina, która zabezpiecza przed mieszaniem się nawierzchni. Na warstwie nośnej sypie się piasek. Dopiero na tak przygotowanej powierzchni układana jest kratka na podjazd, a poszczególne moduły są łączone. Całość należy wyrównać, a następnie można wypełnić ziemią pod trawę, piaskiem, żwirem lub kruszywem ozdobnym. Oczywiście trawnik wymagać będzie systematycznej pielęgnacji. Taki podjazd czy parking jest estetyczny, wytrzymały i bez problemu można dopasować moduły do indywidualnych potrzeb.

pixelpixelpixel