Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kratka trawnikowa wytrzymała

( ilość produktów: 35 )

Dostępne w ofercie sklepu Alejka24 kratki trawnikowe to ciekawa propozycja wykończenia nawierzchni. Ich zastosowanie pozwala ustabilizować użytkowane podłoże na tyle skutecznie, że umożliwia zastąpienie naturalną zieloną trawą lub żwirem popularnego betonu czy kostki brukowej. Dostępne w tej kategorii produkty to wytwarzane z dobrej jakości materiałów kratki elastyczne, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością i nie ulegają uszkodzeniom pod wpływem dużego nacisku.

Zastosowanie kratek trawnikowych w ogrodzie

Zadanie, jakie ma do wykonania kratka trawnikowa, to przede wszystkim umocnienie i stabilizacja gruntu. W odniesieniu do ogrodów, kratki te świetnie sprawdzą się na ścieżkach i terenach rekreacyjnych. Z łatwością można je docinać, co umożliwia tworzenie ciekawych kompozycji dekoracyjnych nawierzchni ogrodowych. Ponadto kratka trawnikowa sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, ale również jako podłoże pod:

  • trawniki i tereny trawiaste oraz parkingi samochodowe;
  • ścieżki rowerowe;
  • podjazdy do domów bądź budynków gospodarczych;
  • drogi dojazdowe na osiedlach.

Kratki trawnikowe często wykorzystywane są również w celu wzmocnienia poboczy i skarp. Co ważne, w tym miejscu należy podkreślić, że zastosowanie kratek trawnikowych zapewnia swobodną migrację wód opadowych i jest to rozwiązanie w pełni przyjazne środowisku.

Na co zwrócić uwagę przy montażu kratki trawnikowej w ogrodzie?

Montaż kratki trawnikowej jest łatwy i każdy powinien bez problemu sobie z nim poradzić. Jednak, żeby przebiegało to sprawnie, zachęcamy, aby zapoznać się z naszą instrukcją montażu kratek plastikowych i zwrócić uwagę na najważniejsze aspekty. Do których należy między innymi usunięcie wierzchniej warstwy gruntu, wypełnienie warstwy nośnej żwirem lub tłuczniem. Należy również pamiętać, że im większe obciążenie, tym ta warstwa powinna być grubsza. Kolejnym krokiem jest wyłożenie geowłókniny i położenie warstwy wyrównującej. Na tak przygotowany teren można ułożyć kratki trawnikowe, które wyposażone są w specjalny system mocowań.

Największe zalety kratek parkingowych do trawników

Kratki parkingowe do trawników cenione są przede wszystkim za to, że stabilizują nawierzchnię, przepuszczają wodę, zapobiegają tworzeniu się kolein, umożliwiają tworzenie pięknych, zielonych krajobrazów i są łatwe w montażu. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w podłożu, w którym znajdują się kratki parkingowe montować oświetlenie – co dodatkowo wzmocni walory estetyczne ogrodu po zmroku. Ale na tym nie koniec zalet tego innowacyjnego produktu do aranżacji m.in. terenów wokół domu, bo trzeba podkreślić, że kratki parkingowe wykonane są z wysokiej jakości ekologicznego tworzywa i wyróżniają się niebywałą trwałością. W sklepie internetowym alejka24.pl można zamówić zarówno kratki trawnikowe, jak i różnego rodzaju akcesoria, w tym znaczniki parkingowe do kratek.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 162 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
Wszystko ok
2024-05-20
Szybko i sprawnie, to już moje kolejne zamówienie i zawsze wszystko jest w najlepszym porządku.
pixelpixelpixel