Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Agrowłóknina do ogrodu

( ilość produktów: 62 )

Dbanie o rośliny polega nie tylko na troszczeniu się o ich odpowiednie nawodnienie i nasłonecznienie, ale też na ich ochronie przed przymrozkami, silnymi opadami atmosferycznymi oraz chwastami. W sklepie Alejka24 kupicie agrowłókniny okryciowe i antychwastowe, które Wam w tym pomogą. W naszej ofercie znajdziecie agrowłókniny przeznaczone do drenażu, wspomagające regulację wilgotności podłoża. Dostępna w naszym sklepie internetowym agrowłóknina na metry to materiał, który pozwoli zminimalizować użycie chemicznych środków ochronnych, zapewniając optymalne warunki rozwój roślin i ułatwiając walkę z bakteriami, chwastami oraz szkodnikami.

Odporna na gnicie i promieniowanie UV agrowłóknina do ogrodu

Dzięki swojej konstrukcji, agrowłóknina od polskiego producenta bez trudu przepuszcza wodę i składniki mineralne, a jednocześnie nie ulega niszczącym procesom gnilnym. Charakteryzuje się też wysoką odpornością na promieniowanie UV, co przekłada się na jej wysoką trwałość. W kategorii znajdziecie również plastikowe kołki, szpilki oraz kotwy, które umożliwią szybkie i stabilne przymocowanie agrowłókniny do gruntu.

Wytrzymałość agrowłókniny ogrodowej

O tym, jak ważną rolę odgrywa agrowłóknina ogrodowa wie każdy, kto posiada własną działkę i dokłada wszelkich starań, żeby pięknie wyglądała i wydawała bogate plony. Pytaniem, które często zadają sobie osoby sięgające po raz pierwszy po ten produkt, jest to, jaka będzie jej wytrzymałość. Otóż wiele zależy od gramatury agrowłókniny. W naszym sklepie dostępne są one w kolorze białym, brązowym i czarnym o najpopularniejszej gramaturze, wynoszącej 50 g. Taka agrowłóknina jest wytrzymała i z powodzeniem będzie służyła przez kilka lat.

Czy pod agrowłókniną rosną chwasty?

Kupując agrowłókninę ogrodową z myślą o tym, aby chroniła rośliny przed chwastami, najlepiej wybrać tę w kolorze czarnym. Ma ona bowiem za zadanie chronić rośliny przed rozwojem chwastów, a także przed szkodnikami i chorobami. Co więcej, jest bardzo trwała. Warto dodać, że czarna agrowłóknina przepuszcza powietrze oraz pozwala utrzymać odpowiednią wilgotność ziemi. Wpływa też na lepsze ukorzenienie roślin i ich szybszy rozwój.

Jak wybrać agrowłókninę?

Rodzaj agrowłókniny zawsze powinien być wybierany na podstawie zastosowania. Jak już wspomnieliśmy, kolor czarny jest idealny na chwasty, ale jeśli chcemy ochronić rośliny przed promieniowaniem słonecznym lub przymrozkami, wtedy najlepsza będzie agrowłóknina ogrodowa biała. Z kolei agrowłóknina brązowa również powstała z myślą o zapobieganiu powstawaniu chwastów, ale dedykowana jest pod iglaki i korę.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu alejka24.pl i składania zamówień na wysokiej jakości agrowłókninę oraz akcesoria do jej mocowania. Złóż zamówienie jeszcze dziś i ciesz się pięknym ogrodem!

 

Często zadawane pytania

Kiedy kłaść agrowłókninę?

Agrowłókninę układa się podczas zakładania ogrodu lub podczas tworzenia skalniaka albo rabatek. Materiał ten można układać na działce przez cały sezon, niezależnie od pory roku. Praktyka pokazuje jednak, że najlepiej zabrać się za to zadanie w okresie jesieni i wiosny ze względu na możliwość łatwiejszego oczyszczenia terenu z chwastów. Wiosenną agrowłókninę dobrze jest zastosować zaraz po wysadzeniu rozsady albo siewie, z kolei rośliny dwu- i wieloletnie najlepiej nakryć, gdy zewnętrzna temperatura ustabilizuje się na poziomie minimum 5°C. Agrowłókninę czarną lub brązową kładzie się przed lub zaraz po posadzeniu roślin, w zależności, który sposób jest dla nas wygodniejszy.

Czy pod agrowłóknina rosną chwasty?

Czarna i brązowa agrowłóknina skutecznie chroni rabaty przed większością chwastów. Aby dobrze spełniała swoją funkcję, zaleca się wybrać produkt o właściwej grubości i trwałości, a następnie odpowiednio go ułożyć.

Czy agrowłóknina chroni przed mrozem?

Biała agrowłóknina okryciowa jest bezkonkurencyjna w ochronie roślin przed mrozem, niskimi temperaturami oraz trudnymi warunkami atmosferycznymi. Skutecznie zabezpiecza rośliny przed niekorzystną pogodą w zimie i w okresach przejściowych – jesienią i wiosną. Chroni je przed mrozem, wychładzającymi, silnymi podmuchami wiatru, które mogą powodować uszkodzenia roślin.

Ile lat wytrzymuje agrowłóknina?

Wytrzymałość agrowłókniny zależy od jej gramatury. Co do zasady, im wyższa gramatura materiału, tym większa jego wytrzymałość. Na trwałość okrycia wpływa również intensywność oraz warunki jej użytkowania. W dobrych warunkach agrowłóknina wysokiej jakości może wytrzymać od kilku do nawet kilkunastu lat. Głównym czynnikiem degradującym agrowłókninę jest słońce.

Jaką agrowłókninę wybrać?

To, jaki kolor agrowłókniny wybrać, zależy od jej przeznaczenia. Każda barwa ma inne przeznaczenie. Do ochrony przed mrozem stosuje się okrycie białe, z kolei do ściółkowania – agrowłókninę brązową bądź czarną. Wyróżnia się ponadto włókninę czarną i białą o różnych gramaturach, co również wpływa na ich zastosowanie. Dowiedz się więcej na ten temat z artykułu: https://alejka24.pl/AGROWLOKNINA-czy-AGROTKANINA-Co-powinienes-wiedziec-przed-zakupem-blog-pol-1554320540.html

Agrowłóknina – co ile wbijać kołki?

Agrowłókninę należy rozwinąć bezpośrednio na zabezpieczanym podłożu. Aby odpowiednio ją przymocować do nawierzchni, wykorzystaj stalowe szpilki bądź plastikowe kołki. Wbijaj je na obu krańcach agrowłókniny co około 1 metr. Rozłożoną już agrowłókninę możesz zasypać ozdobnym kamieniem lub korą sosnową.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 176 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-05
Szybko, sprawnie.
2024-05-28
ZAMOWIENIE ZREALIZOWANE BARDZO SZYBKO ZAMÓWIONY TOWAR ZGODNY Z OPISEM
pixelpixelpixel