Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Agrotkanina czarna, szerokość 110 cm

( ilość produktów: 8 )

Nowoczesna czarna agrotkanina antychwastowa 110 cm wykonana jest z powszechnie stosowanego w ogrodnictwie polipropylenu. Sprawdza się idealnie do ściółkowania, a także minimalizuje rozrost chwastów. Czarna agrotkanina antychwastowa 110 cm, jaką oferujemy na Alejka24.pl, jest zdecydowanie trwalszym rozwiązaniem niż inne rozwiązania, a jej właściwości są zależne przede wszystkim od gramatury. Agrotkanina o szerokości 110 cm wykorzystywana jest przy zakładaniu ogrodów. Jest niezastąpiona również przy uprawach truskawek oraz w szkółkach roślinnych. Świetnie sprawdza się również na rabatach wykładanych kamieniami, pod grysami nawet o ostrych krawędziach, ponieważ jest odporna na uszkodzenia. Czarny kolor oraz dość duża szerokość pozwalają stworzyć idealne warunki i zadbać o estetykę przestrzeni zewnętrznej.

Antychwastowa agrotkanina 110 cm jest często uważana za lepszą od zielonej ze względu na swoje właściwości termiczne. Czarny kolor lepiej absorbuje ciepło słoneczne, co zwiększa temperaturę gleby i może przyspieszać wzrost roślin. Agrotkanina 110 cm jest bardziej odporna na warunki atmosferyczne i dłużej zachowuje swoje właściwości niż zielona. Ponadto dla niektórych może pełnić funkcję estetyczną i kontrastować z innymi kolorami w ogrodzie.

Zalety agrotkaniny antychwastowej 110 cm

Agrotkanina antychwastowa 110 cm posiada szereg zalet:

  • chroni przed chwastami – wyłożenie agrotkaniny pozwala na całkowite wyeliminowanie potrzeby
  • stosowania preparatów przeciwko chwastom;
  • czarna agrotkanina podnosi temperaturę gleby, co wpływa korzystnie na wzrost roślin;
  • przepuszczalność agrotkaniny 1,1 m umożliwia swobodną wymianę gazów oraz przepływ wody. To samo tyczy się nawozów;
  • agrotkanina 110 cm jest chemicznie obojętna dla gleby, w dodatku odporna na grzyby, pleśnie. Nie ulega też biodegradacji.

Dostępna gramatura agrotkaniny 110 cm

Gramatura agrotkaniny określa grubość i jakość materiału. Jednostka ta przedstawiana jest w gramach na metr kwadratowy. Wysoka gramatura agrotkaniny oznacza, że jest ona grubsza i mocniejsza, co czyni ją solidniejszą i odporniejszą, ale także sztywną. Niższa gramatura agrotkaniny jest cieńsza i bardziej elastyczna, co przekłada się na niższą trwałość. Dla agrotkaniny 110 cm gramatura wynosi 70 lub 100 g. Jest to optymalna i bezpieczna wartość stosowana przez wielu producentów agrotkanin.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 162 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Bardzo szybka wysyłka
2024-05-21
Polecam jakość zamówionych produktów, sposób realizacji zamówienia bardzo dobry. Jak zawsze
pixelpixelpixel