Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Geokrata na skarpy

( ilość produktów: 4 )

Chcesz ustabilizować i wzmocnić podłoże skarpy? Wykorzystaj solidne i wytrzymałe geokraty. W ofercie sklepu Alejka24.pl znajdziesz modele o różnych rozmiarach, co pozwoli Ci najlepiej dopasować ich wielkość do wymagań. Dostępne produkty redukują naprężenia pionowe w przypadku słabej nośności gruntu, co wpływa na jego wzmocnienie.

Jak zabezpieczyć skarpę?

Geokrata służy do stabilizacji i umacniania gruntu na skarpach, zboczach i w rowach. Możesz ją wykorzystać przy budowie dróg, rowów melioracyjnych, zbiorników, podjazdów, podbudów i parkingów. To nowoczesny system, który przyda się także do zabezpieczania terenu pod budowę placów zabaw, wybiegów dla zwierząt, wiat ścieżek ogrodowych oraz tymczasowych placów budowlanych. Geokrata na skarpę przyda się też jako siatka trawnikowa oraz zabezpieczenie w przypadku ciężkich warunków gruntowych.

Aby zabezpieczyć powierzchnię skarpy, zacznij od odpowiedniego przygotowania podłoża. Nawierzchnia przeznaczona pod geokratę powinna być wyrównana, odpowiednio zagęszczona, pozbawione kamieni, zapadlisk, korzeni i innych wybrzuszeń. Przed montażem dokładnie zaplanuj rozmieszczenie geokraty w taki sposób, aby zminimalizować konieczność jej przycinania. Starannie rozłóż materiał tak, aby geosiatka nie miała zagięć ani wybrzuszeń. Do jej zakotwienia wykorzystaj kotwy stalowe.

Jaka geokrata na skarpę?

Wybierając geokratę do umocnienia podłoża, zwróć uwagę na kilka aspektów. Istotny jest odpowiedni materiał, który powinien być wytrzymały na zgniatanie i nacisk oraz niełamliwy. Wysokiej jakości geokrata na skarpę jest najczęściej wykonywana z mieszanki tworzyw sztucznych. Istotna jest wysokość produktu.

Na przykład, modele o wysokości kilku centymetrów są polecane do wzmocnienia łagodnych zboczy i ścieżek ogrodowych, a warianty liczące przynajmniej 10 cm sprawdzą się do umocnienia skarp, padoków czy podjazdów. Geokrata licząca przynajmniej 15 cm wysokości skutecznie stabilizuje strome zbocza i miejsca parkingowe.

Co dać pod geokratę?

Geokrata na skarpy może być ustabilizowana na podłożu przez wypełnienie materiałem zasypowym. Jako wypełnienie doskonale sprawdza się trawa albo inne materiały organiczne i mineralne, takie jak rozdrobniona kora, trociny, piasek, żwir czy grys.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 176 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-02
Wszystko ok
2024-05-27
Wszystko ok
pixelpixelpixel