Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Agrotkanina na chwasty

( ilość produktów: 44 )

Chwasty ogrodowe to niechciane w ogrodzie rośliny, które pogarszają jakość naszych upraw. Walka z nimi może być pracochłonna, a niekiedy bywa wręcz syzyfową pracą. Pomocna w ich usunięciu będzie czarna agrotkanina, czyli specjalna mata przeciw chwastom wyprodukowana z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Dzięki wysokiej skuteczności w zwalczaniu chwastów, agrotkanina jest materiałem popularnie stosowanym w ogrodnictwie oraz sadownictwie. Jej zastosowanie przekłada się na zminimalizowanie potrzeby używania chemicznych preparatów na chwasty lub na całkowitą z nich rezygnację, co ma pozytywny wpływ na środowisko oraz na uprawiane rośliny.

Jakie korzyści daje agrotkanina i gdzie ją stosować?

Agrotkanina czarna oferowana przez sklep Alejka24 to produkt nie blokujący przepływu powietrza oraz wody, co pozwala zachować optymalne dla rozwoju roślin warunki podłoża. Ponadto, wpływa ona na wzrost temperatury gleby, co zapewnia dodatkową ochronę upraw w przypadku wystąpienia nagłego ochłodzenia. W Alejka24 dostępna jest agrotkanina w różnych rozmiarach, co umożliwia dokonanie ekonomicznego i dopasowanego do Państwa potrzeb zakupu.

Ogranicz chemię i postaw na agrotkaninę!

Popularne agrotkaniny ogrodowe nazywane są również matą szkółkarską lub tkaniną ściółkującą. Od lat wykorzystywana jest w profesjonalnych uprawach oraz w przydomowych terenach oraz na działkach. Rewelacyjne poprawia efektywność plonów. Agrotkanina pod tuje pozwala stworzyć optymalne warunki, a przede wszystkim hamuje wzrost chwastów i zapewnia odpowiednią wilgotność gleby. Dzięki temu rośliny mogą prawidłowo się rozwijać. Mata produkowana jest z cienkich polipropylenowych pasków, a jej zróżnicowana kolorystyka oraz gramatura sprawiają, ze bez problemu można dostosować odpowiednie rozwiązanie do swojej uprawy. Agrotkanina pod truskawki, ogórki czy sałatę powinna blokować dostęp światła do gruntu oraz podnosić temperaturę gleby. Skutecznie przeciwdziała rozrostowi chwastów i przepuszcza odpowiednią ilość wody. Tu sprawdza się świetnie gramatura 50 g/m2. Dzięki temu uprawy są zdrowe i piękne, a także skraca się czas wegetacji roślin. Sprawdź, która agrotkanina na chwasty będzie odpowiednia na Twojej działce, w Twoim ogrodzie.

pixelpixelpixel