Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Siatka na krety

( ilość produktów: 14 )

Nawet, jeżeli rośliny posadzone w Twoim ogrodzie są zadbane i mają zapewnione optymalne warunki rozwoju, mogą zostać zniszczone przez jednego z popularnych szkodników. Najczęściej są to gryzonie takie jak nornice czy krety. Walka z nimi nie jest łatwa, a dodatkowo są to często gatunki objęte ochroną, dlatego bez względu na przekonania - nie powinniśmy wyrządzać im krzywdy. Siatka na krety dostępna w sklepie Alejka24 to przyjazna środowisku i bardzo skuteczna metoda umożliwiająca pozbycie się nieproszonych gości.

Siatka przeciw kretom, nornicom i innym gryzoniom

Oferujemy Państwu siatki z tworzywa z rolki polskiego producenta, które charakteryzują się wysoką trwałością oraz odpornością na niesprzyjające warunki. Tworzywo sztuczne wykorzystane do produkcji siatki na krety nie ulega uszkodzeniom pod wpływem mrozu czy wilgoci, dlatego będzie służyć Państwu przez wiele lat. Elastyczna siatka na krety jest łatwa w montażu i nie szkodzi rosnącym w ogrodzie roślinom. Warto zdecydować się na jej zakup już na początkowym etapie tworzenia ogrodu, zanim gryzonie zdążą wyrządzić pierwsze szkody.

Montaż siatki na krety 

Wytrzymała siatka przeciw kretom to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań, które zabezpiecza ogród, działkę i trawnik przed szkodnikami. Sam montaż jest bardzo prosty i sprawia, że na stałe można pozbyć się problemu. Siatki na krety zakłada się około 10 cm pod trawnikiem lub około 30 cm pod rabatami kwiatowymi czy warzywnymi. Jak widać, całą procedurę trzeba przeprowadzić przed zasianiem trawnika czy innych roślin. Jeśli chce się zrobić to później, montaż staje się bardziej skomplikowany. Dzięki swojej budowie siatka na gryzonie jest skuteczną zaporą dla kretów czy nornic, ale nie przeszkadza w rozwoju i wegetacji roślin. W zależności od konkretnego modelu można dobrać idealne rozwiązanie do potrzeb. Siatka na krety najczęściej wykonana jest z tworzyw sztucznych, a tym samym jest niezwykle wytrzymała i odporna na działanie czynników zewnętrznych. I dlatego chętnie po to rozwiązanie sięgają działkowcy, miłośnicy ogrodów i pięknych terenów zielonych.

 

Często zadawane pytania

Jak głęboko wkopać siatkę na krety?

Aby siatka na krety przyniosła najlepsze efekty, należy ją odpowiednio zamocować. W tym celu rozłóż ją na przygotowanym gruncie i przymocuj do ziemi specjalnymi szpilkami. Po przytwierdzeniu przysyp siatkę na około 10 cm w przypadku planowanego trawnika albo na 30 cm przy rabatach warzywnych bądź kwiatowych. Następnie poczekaj, aż ziemia osiądzie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie: https://alejka24.pl/SIATKA-NA-KRETY-Jak-ukladac-blog-pol-1577714111.html

Czy siatka na krety jest skuteczna?

Specjalna siatka na krety to skuteczny i przede wszystkim bezpieczny sposób na pozbycie się kretów, nornic i innych gryzoni z ogrodu. Dzięki swym właściwościom jest niezwykle trwała i odporna na przegryzanie.

Przeczytaj więcej na ten temat na naszym blogu: https://alejka24.pl/SIATKA-NA-KRETY-Czy-warto-blog-pol-1577144324.html

Czy kret może przegryźć plastikową siatkę?

Kret nie przegryzie plastikowej siatki. Do produkcji siatki wykorzystuje się wysokiej jakości tworzywa sztuczne. Dzięki swym właściwościom jest ona bardzo wytrzymała i odporna na przegryzanie. Dodatkowo wielkość oczek jest odpowiednio dopasowana do tego, aby zagwarantować efektywną ochronę przed szkodnikami, nie zaburzając przy tym swobodnej wegetacji roślin.

Jak zamontować siatkę na krety?

Montaż siatki najłatwiej wykonać przed zaaranżowaniem całego ogrodu. Najpierw pozbądź się kamieni, korzeni i nierówności, a następnie wyrównaj teren. Siatkę rozłóż na ziemi i zamocuj przy użyciu szpilek w odstępach co 1 metr. Zagnij krawędzie siatki na 10-15 cm, aby uniemożliwić kretom wykonanie podkopu. Na koniec przysyp siatkę ziemią na około 10 cm w przypadku planowanego trawnika lub 30 cm, gdy zamierzasz założyć rabaty kwiatowe lub warzywne.

Dowiedz się więcej: https://alejka24.pl/SIATKA-NA-KRETY-Jak-ukladac-blog-pol-1577714111.html

Jaki wymiar oczek powinna mieć siatka na krety?

Najlepiej, aby oczka w siatce na krety wynosiły od 10 do 16 mm. Mniejsze mogą utrudniać przebicie się korzeni przez siatkę, większe z kolei mogą umożliwić kretom przegryzienie, a przez to przejście przez barierę. Warto wspomnieć, że Siatka o standardowych wymiarach oczek nie utrudnia wegetacji, a wręcz stabilizuje rośliny i chroni je przed osuwaniem na skarpach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 201 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-09
Sklep godny polecenia, zgodnie z obietnicą zamówienie wysłane tego samego dnia.
2024-07-09
Wszystko OK
pixelpixelpixel