Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

SIATKA NA KRETY - Jak układać?

2019-12-30
SIATKA NA KRETY - Jak układać?

Krety i nornice są prawdziwym utrapieniem większości właścicieli ogrodów. Te zwierzęta niszczą nie tylko nasze piękne trawniki, ale również rabaty, krzewy i drzewka, przegryzając lub uszkadzających ich korzenie oraz cebulki.

Skutecznym rozwiązaniem tego problemu będzie położenie siatki na nornice i krety, która kompleksowo zabezpieczy rośliny przed negatywnymi skutkami działań szkodników.

Jeśli jesteście ciekawi czegoś więcej na temat tej wyjątkowej siatki i z czego jest zrobiona, zapraszamy do naszego poprzedniego wpisu → SIATKA NA KRETY – Czy warto?

Ochrona przed kretami i nornicami

Siatka na krety stanowi świetną alternatywę dla szkodliwych środków chemicznych oraz wszelkiego rodzaju pułapek, które nie zawsze są skuteczne. Jest również całkowicie bezpieczna dla nornic oraz w szczególności, dla kretów, które są uznawane za gatunek chroniony w Polsce. Zwierzęta te będą miały tylko odgrodzony dostęp do naszego ogrodu.

siatka na krety

Rozkładanie siatki zabezpieczającej na gryzonie

Montaż siatki jest stosunkowo łatwy, jeśli tylko uwzględnimy go przed zaaranżowaniem całego ogrodu. W pierwszej kolejności należy pozbyć się wszelkiego rodzaju kamieni, pozostałości korzeni oraz nierówności. Tak przygotowany teren należy dokładnie wyrównać poprzez udeptanie lub z zastosowaniem wała. Siatkę rozkłada się na przygotowanym gruncie, montując do ziemi przy użyciu specjalnych szpilek plastikowych lub metalowych w odstępach około 1 metra. Na krawędziach siatki należy pamiętać o zagięciu brzegów na zakładkę 10-15 cm, aby uniemożliwić kretom wykonania podkopu między łączeniami.

Po przytwierdzeniu, przysypujemy siatkę na około 10 cm w przypadku planowanego trawnika lub 30 cm w przypadku rabat kwiatowych oraz warzywnych i czekamy aż ziemia osiądzie.

Jeśli w naszym ogrodzie posiadamy już zasiany trawnik, konieczne będzie ostrożne usunięcie starej darni przed montażem siatki, aby nie uszkodzić korzeni roślin. Po zamontowaniu darń układamy na nowo i dociskamy za pomocą walca.

Warto wspomnieć, że zabezpieczające trawnik przed kretami w żaden sposób nie ograniczają, ani nie spowalniają rozwoju roślin. Standardowy wymiar oczek (ok. 12 x 15 mm) nie utrudnia wegetacji, zamiast tego stabilizuje rośliny oraz zabezpiecza przed ich osuwaniem na skarpach.

kret na powierzchni

Podsumowanie

Siatka na krety jest ciekawą alternatywą dla nie zawsze skutecznych domowych metod zwalczania kretów oraz nornic. Jej niezawodność oraz trwałości zapewni wieloletnią ochroną naszym ogrodom, chroniąc go przed niechcianymi gośćmi.

Jeśli jeszcze pojawi się jakiś dylemat, serdecznie zapraszamy do sekcji kontakt, gdzie osobiście odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania :)


Zapraszamy również do zajrzenia do innych naszych wpisów o podobnej tematyce:

SIATKA NA KRETY - Czy warto?

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 163 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-27
Wszystko ok
2024-05-20
Super szybka wysyłka.
pixelpixelpixel