Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obrzeża ogrodowe do rabatek i alejek

( ilość produktów: 23 )

Jeżeli planujesz urządzić swój ogród, jego projekt przewiduje zapewne połączenie co najmniej kilku elementów takich jak trawa, kamienne ścieżki czy rabaty. Żeby efekt spełnił Wasze oczekiwania, a różne materiały nawierzchniowe pozostały w przewidzianym dla nich miejscu, warto zainwestować w obrzeża ogrodowe. Wykonane z lekkiego plastiku bordery w prosty sposób rozdzielą od siebie warstwy żwirowe, piaszczyste czy korę.

 

Obrzeża trawnikowe do ogrodu

Dzięki zastosowaniu obrzeży, sypkie materiały nie będą się ze sobą mieszać, a efekt naszej pracy będzie zdecydowanie trwalszy. Obrzeża trawnikowe występują w ciemnych barwach, dlatego w bardzo subtelny sposób oddzielą fragmenty trawnika od rabatek kwiatowych. Poza tym, giętki plastik umożliwi wymodelowanie obrzeży ogrodowych w taki sposób, aby przyjęły potrzebną nam formę łuku czy okręgu. Obrzeża ogrodowe możemy dodatkowo ozdobić wykorzystując w tym celu specjalne palisady, które przypominają wyglądem drewniane paliki. Zapraszamy do zakupu obrzeży do ogrodu i akcesoriów niezbędnych do ich prawidłowego montażu w sklepie Alejka24.

Jak zamontować obrzeże trawnikowe plastikowe?

Chcąc zamontować obrzeża ogrodowe do podłoża, należy zaopatrzyć się w plastikowe kotwy lub metalowe gwoździe ? wybór uzależniony jest od rodzaju gruntu. W przypadku miękkiego gruntu, jakim trawnik pozbawiony kamieni czy piasek, wystarczy sięgnąć po plastikowe kotwy. Jeśli jednak podłoże jest twarde lub kamieniste, wtedy najlepszym wyborem będą metalowe gwoździe. Aby można było obrzeże trawnikowe wygiąć w łuk, dopasowując je do kształtu ścieżki czy rabaty, konieczne jest przecięcie jego zewnętrznej krawędzi. Pozostaje kwestia tego, jak głęboko wkopać obrzeża? Otóż powinny być one wkopane około 5 mm powyżej poziomu trawnika. Dzięki temu zapewniona jest wygoda i bezpieczeństwo koszenia. Co więcej, prawidłowo zamontowane obrzeża są całkowicie niewidoczne, a zatem nie mają wpływu na wizualny odbiór nawierzchni.

Jakie obrzeże ogrodowe wybrać?

W swojej ofercie posiadamy wysokiej jakości obrzeża ogrodowe wykonane z elastycznego tworzywa, które wyróżniają się trwałością i odpornością na uszkodzenia. Tym samym można je dowolnie wyginać, tworząc w ten sposób łuki oraz koła. Warto podkreślić, że tworzywo, z jakiego wykonano obrzeża, odporne jest na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Zanim jednak będzie można przejść do montażu, najpierw trzeba dokonać zamówienia. I tu pojawia się pytanie, jaki produkt wybrać, bo obrzeże ogrodowe plastikowe dostępne jest w sprzedaży w wysokości 27 mm, 45 mm, 58 mm, 78 mm i 100 mm. Wybór konkretnej wysokości uzależniony jest od powierzchni, jaką chcemy odgrodzić, jeżeli będziesz potrzebować pomocy w doborze obrzeża do swojego ogrodu, to zachęcamy do kontaktu!

 

Często zadawane pytania

Jak wykończyć brzeg trawnika?

Polecanym sposobem na wykończenie brzegu trawnika jest zastosowanie obrzeży ogrodowych z plastiku. To skuteczna metoda na rozdzielenie od siebie rabat wysypanych kamieniami lub korą od trawnika. Dzięki temu uzyskamy estetyczny efekt oddzielenia i wyeliminujemy przerastanie trawy. Giętki plastik pozwala wymodelować obrzeża w taki sposób, aby przyjęły potrzebną formę okręgu bądź łuku. Obrzeża kotwimy za pomocą plastikowych i metalowych kotew.

Jak wysoko ziemia przy obrzeżach?

Obrzeża powinny zostać osadzone około 0,5 cm powyżej ziemi lub kilka milimetrów poniżej kostki brukowej. W ofercie sklepu Alejka24.pl znajdziesz obrzeża o różnej wysokości, począwszy od modeli 27 mm, aż do 100 mm. Wybór konkretnej wysokości zależy od specyfikacji powierzchni, jaką chcesz odgrodzić.

Jak dobrać wysokość obrzeża do trawników?

Wybierając obrzeża do trawnika, weź pod uwagę przede wszystkim rodzaj nawierzchni:

- obrzeże o wysokości 27 mm jest polecane do kostki brukowej o gr. 4 cm oraz idealne do trawy z rolki,

- obrzeże 45 mm – do kostki brukowej o gr. 6 cm i do oddzielenia kory lub kamienia od trawnika, do wykonania opaski wokół domu,

- obrzeże 58 mm – do kostki brukowej o gr. 6 cm i do oddzielenia kory lub kamienia od trawnika, do wykonania opaski wokół domu,

- obrzeże 78 mm – do kostki brukowej o gr. 8 cm, kostki granitowej 8x11 cm i do wyznaczania nawierzchni alejek żwirowych,

- obrzeże 100 mm – do kostki granitowej 15x17 cm do kamienia murowego i do odgradzania kwietników.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://alejka24.pl/OBRZEZE-PLASTIKOWE-Jaka-wysokosc-blog-pol-1579524836.html

Jak montować obrzeże trawnikowe?

Najpierw ułóż obrzeża wzdłuż krawędzi, którą chcesz odgrodzić w taki sposób, aby nie wystawały one ponad odgradzaną powierzchnię. Aby je połączyć, wsuń jedno obrzeże w drugie. Mocowanie elementów wykonaj starannie za pomocą specjalnych kotew wyprodukowanych z tworzywa sztucznego lub ze stali. Na zakończenie zasyp obrzeża żwirem, grysem, korą lub innym materiałem, aby nie były widoczne. Tak montowanym obrzeżem możesz dodatkowo przytwierdzić agrowłókninę lub agrotkaninę.

Sprawdź więcej informacji na ten temat: https://alejka24.pl/OBRZEZA-PLASTIKOWE-Jak-ukladac-blog-pol-1579773099.html

Ile kotew na 1 obrzeże trawnikowe plastikowe?

Obrzeże plastikowe standardowo zawiera ok. 5-6 otworów/metr na kotwy mocujące. Przyjmuje się jednak, że na prostych odcinkach wystarczy zamocować 3 sztuki na każdy 1 mb. Jeśli jednak obrzeża tworzą koła lub łuki, należy użyć więcej szpilek mocujących. W takim przypadku optymalnym wyborem jest zamocowanie 5 kotew. Jeśli podłoże jest kamieniste i twarde, zamiast kotew lepiej zastosować gwoździe do obrzeży plastikowych. Ich liczba powinna być taka sama, jak kotew w odniesieniu do 1 mb obrzeży.

Jakie kotwy wybrać do obrzeża plastikowego?

Wybierając kotwy do obrzeży plastikowych, weź pod uwagę rodzaj i twardość podłoża. W przypadku miękkiego, gliniastego podłoża zaleca się mocowanie kotew plastikowych. Jeśli jednak zamierzasz przymocować obrzeża w kamienistej, twardej ziemi, postaw na stalowe gwoździe, które łatwiej wbijesz.

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 162 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Wszystko zgodnie z zamówieniem 5+ ,
2024-05-20
Super szybka wysyłka.
pixelpixelpixel